Menu


:

:


Jesteś tu 7828574 osobą.


Witamy na stronie ZKP Rumia

- patrz zakładka: majowa i kwietniowa gadka wuje Leona;
- 12 maja - SP nr 6 im. A. Majkowskiego zorganizował Dzień Kaszubski z naszym udziałem w ramach grantu 2012 - Rok Młodokaszubów /por. galeria/; maluchom z "0" o kaszubskich dziejach i kulturze opowiedziała K. Wolf, klasom I- III o symbolice kolorów kaszubskiego haftu - E. Liśkiewicz, natomiast klasom najstarszym o młodokaszubach i nie tylko - J. Hoppe;
- w ramach grantu Roku Młodokaszubów uczniowie ze SP nr 1 i SP nr 6 oraz laureaci konkursów podczas Dnia Kaszubskiego /12 maja/ udali się 24 V na wycieczkę do Kartuz i Chmielna.
- 25 maja delegacja Oddziału uczestniczyła w uroczystym otwarciu Checzy Nordowech Kaszebów w Kosakowie - oddział Dębogórze /por. galeria - foto T. Dominik/.
- 2 czerwca poczet sztandarowy+prezes wzięli udział w obchodach 800-lecia Żukowa.
- 5 czerwca wycieczkę po Szwajcarii Kaszubskiej dla uczestników tegorocznego konkursu Wiedzy o Kaszubach zorganizował L. Bach.
- 17 czerwca o godz. 14.00 ks. prałat S. Megier odprawił "kaszubską" mszę św. w dolnym kościele NMPWW.
- 19 czerwca godz. 18.00 odbyło się /patrz galeria - zdj. T. Dominik/ zebranie ogólne w MDK ; o swojej pracy w Sejmie i o rumskich problemach mówiła będzie posłanka Krystyna Kłosin; przyjmowane były zapisy na autokarową wycieczkę w niedzielę 1 lipca do Sianowa,Stryszej Budy /Park Miniatur/, Strzepcza i Głodnicy /tu piknik!/.
- czerwcowy numer "Rumskiej Kleki" jest już w stałych punktach odbioru; w miejsce gadki wuje Leona zawiera nieco złośliwy felieton A. Labudy o mieszkańcach Wejherowa i Bolszewa. To tak z okazji Roku A. Labudy w Gminie Wejherowo oraz wycieczki planowanej w strony A.L./patrz wyżej/